Kalendář akcí

O projektu

V prostoru Olomouc jih - Grygov vznikne rekreačně – sportovní areál
s dominantou Kanálu vodních sportů.

Areál zajistí veřejné koupání pod čirým nebem na plážích bývalé pískovny v délce 1,5 km. Vznikne zde také velký a moderní auto kemp což vyřeší jeho dosavadní absenci v okolí Olomouce. Součástí areálu bude moderní hřiště minigolfu s dalšími zdroji zábavy, rekreace a sportu.

Díky unikátní vodní ploše o délce 2200m a šířky cca. 150m vznikne nejmodernější vodní kanál ve střední Evropě. Kanál umožní pořádat sportovní akce na světové úrovni jako jsou ME, MS a samozřejmě bude připraven zajistit akci případných OH

Toto zařízení samozřejmě výrazně zvýší návštěvnost Hanácké metropole a tím i zvýší zájem o produkty a služby, které nabízejí místní firmy.

Využití areálu v širokém měřítku je dáno faktem a zkušenostmi z provozu obdobného areálu, který vznikl v minulosti v Račicích a dlouhodobě vykazuje zisk. Jelikož je Račický kanál využíván na 100% a není možné na něm pořádat další akce o které je zájem, ten Olomoucký mu nebude konkurovat. Naopak bude možné získat akce pro jeho využití ve spolupraci se starším kanálem, který výstavbu kanálu na Moravě podporuje.

Veslovaní, rychlostní kanoistika, jachting, dálkové plavaní, závody v dračích lodí, závodní i turistický rybolov, díky zpevněnému okruhu okolo kanálu také kolečkové brusle, lyže a cyklistika. To je jen částečný výpis sportů které takový areál nutně potřebuji zejména pak jako odměnu za dosavadní dosazené výsledky. Ve většině těchto sportů má Olomoucký kraj mistry světa, Evropy a české republiky nepočítaje.

Vydaná studie Olomouckého kraje areálu počítá s budováním pozemních komunikací a cyklostezek. Tím vznikne unikátní protipovodňová zábrana obce Grygov. Heliport, který bude součástí areálu bude sloužit nejen sportovcům a návštěvníkům auto kempu ale zejména občanům okolních obcí.

                
Judr. Michal Filouš, advokátní kancelař Akfipe